Fundacja The Mary FoundationSM przyznała grant w wysokości 500 000 dolarów na walkę z rakiem.

Dofinansowanie w kwocie 500 000 dolarów zostało przekazane przez Fundację The Mary Kay FoundationSM na rzecz UT Sounthwestern Medical Center.

Dallas, 29 sierpnia 2019

Mamy przyjemność poinformować, że Fundacja The Mary Kay FoundationSM zajmująca od dziesięcioleci czołową pozycję we wspieraniu walki z rakiem przyznała dofinansowanie w kwocie 500 000 dolarów na przełomowy program stypendialny. Dzięki temu pięciu naukowców ze stopniem Doktora z różnych krajów, będzie mogło prowadzić przełomowe badania nad nowotworami złośliwymi w siedzibie UT Southwestern Medical Center w Dallas, aby następnie wrócić do swoich krajów i tam kontynuować badania wykorzystując zdobyte w Dallas doświadczenie.

Jest to grant, który doskonale wpisuje się w wieloletnie działania firmy mające na celu walkę z nowotworami dotykającymi kobiety na całym świecie. Jest to także przełomowy pierwszy program Fundacji zapewniający fundusze na badania o skali międzynarodowej.

„Mary Kay Ash, nasza założycielka, bezpośrednio doświadczyła wpływu, jaki choroba nowotworowa wywarła na nasze konsultantki, ich rodziny i kobiety na całym świecie.” – powiedział Ryan Rogers, członek Zarządu The Mary Kay FoundationSM oraz wnuk Mary Kay Ash. – „Walka z nowotworami, na jakie zapadają kobiety, stała się jej misją. Nasza szeroka współpraca z UT Southwestern umożliwi kontynuację działalności ratującej życie na szczeblu globalnym”.
 
Fundacja Mary Kay
The Mary Kay FoundationSM od lat zajmuje się zbieraniem i przyznawaniem środków na finansowanie badań nad rakiem, których celem jest znalezienie leku na nowotwory występujące u kobiet.

Więcej o odpowiedzialności społecznej Mary Kay oraz fundacji:
https://www.marykay.pl/pl-pl/o-mary-kay/social_responsibilites
https://www.marykayfoundation.org