Instensywnie Odmładzający System Clinical Solutions™

  • Produkty
  • Składniki
  • Protokół retinizacji
  • Korzyści

Intensywnie Odmładzający Retinol 0.5% Clinical Solutions™

Retinol stymuluje odnowę komórek skóry, dzięki czemu odzyskasz młodzieńczy wygląd i utracony blask. Jednak jeśli jeszcze nie dostrzegasz widocznych oznak starzenia się skóry – Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% Clinical Solutions™ znacząco opóźni ich pojawienie się. Dodatkowo retinol zawarty w produkcie wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, widocznie poprawiając wygląd skóry oraz dodając jej elastyczności. Produkt zawiera wysokie 0,5% stężenie retinolu, którego działanie jest wzmocnione dzięki dodatkowi odpowiednio dobranych składników roślinnych.
Aby rozpocząć drogę do piękniejszej skóry, postępuj według opracowanego przez sztab naukowców Mary Kay ośmiotygodniowego protokołu retynizacji. Ten wyjątkowy proces pozwoli Ci z łatwością przejść przez okres, kiedy Twoja skóra przyzwyczaja się do działania tak silnej i efektywnejsubstancji jaką jest retinol. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się najlepszymi efektami stosowania tego cudownego składnika bezpiecznie i pod kontrolą.

Kojąco-Regenerująca Emulsja Clinical Solutions™

Emulsja idealnie uzupełnia Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5%. Dzięki zawartości mieszanki olejów roślinnych takich jak olej kokosowy, olej z nasion jojoba, olej z krokosza barwierskiego oraz oliwy z oliwek, dostarcza skórze zastrzyk bogatych kwasów tłuszczowych, o działaniu odżywiającym i kojącym. Jest to kluczowe w trakcie stosowania retinolu, kiedy to skóra jest podatna na wysuszanie. Gliceryna i skwalan pozyskiwany z trzciny cukrowej dodatkowo skutecznie zapobiegają utracie wody. Produkt doskonale łagodzi podrażnioną skórę oraz dostarcza natychmiastowego nawilżenia.

RETINOL 
Jest pochodną witaminy A, która ma kluczowe znaczenie dla zdrowego rozwoju komórek skóry. Miejscowe stosowanie retinolu utrzymuje odpowiednią kondycję skóry, wspierając naturalną produkcję kolagenu i elastyny, które stanowią główne elementy budulcowe skóry. Retinol stymuluje odnowę komórek skóry, dzięki czemu zachowuje ona młodszy i zdrowszy wygląd na dłużej.

OLEJ KOKOSOWY
Wykazuje właściwości łagodzące i regenerujące, poprawia elastyczność i sprężystość skóry, chroni przed działaniem czynników zewnętrznych i nadmierną utratą wilgoci.

OLEJ Z NASION JOJOBY
Bardzo dobrze wchłania się poprzez naskórek, zmniejszając utratę wody w warstwie rogowej. Wykazuje właściwości natłuszczające oraz odżywcze, dzięki czemu nadaje skórze wyjątkową gładkość i miękkość. 

OLEJ Z KROKOSZA BARWIERSKIEGO
Zapewnia ochronę antyoksydacyjną skóry, zmiękcza ją i dba o prawidłowy poziom nawilżenia. Ma działanie przeciwzapalne oraz łagodzi podrażnienia.

OLIWA Z OLIWEK
Oliwa z oliwek to bogaty w składniki odżywcze naturalny emolient, który działa kojąco i nawilżająco na skórę. Ponadto zapewnia właściwości przeciwutleniające, pomagając chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. 

GLICERYNA
Odżywiająca skórę gliceryna jest dobrze znanym środkiem utrzymującym wilgoć, który przyciąga i zatrzymuje wodę, pomagając zwiększyć w skórze poziom nawilżenia. Występuje naturalnie w skórze. Nie tylko wspomaga kondycję skóry, ale także nadaje jej miękkość i gładkość.

SKWALAN
Naturalny emolient pozyskiwany z roślin. Jest doskonałym środkiem nawilżającym, wspomagającym barierę ochronną skóry i zmniejszającym suchość. Znany ze swojej lekkiej, jedwabistej konsystencji, łatwo wchłania się w skórę. Dodatkowo składnik ten pomaga zminimalizować utratę wilgoci i nadaje skórze miękkość i elastyczność.

Jeśli po raz pierwszy stosujesz produkt z czystym retinolem, skorzystaj z wyjątkowego protokołu retinizacji opracowanego przez zespół naukowców Mary Kay. Dlaczego ten proces jest tak wyjątkowy? To właśnie dzięki niemu  doświadczysz spektakularnych efektów stosowania retinolu w całkowicie bezpieczny sposób. Niesamowity blask skóry i młodzieńczy wygląd będą możliwe do uzyskania w domowym zaciszu! Co więcej, został on opracowany we współpracy z dermatologami, dzięki czemu przechodząc przez proces retinizacji zmaksymalizujesz korzyści płynące z używania Intensywnie Odmładzającego Systemu Clinical Solutions™. Dodatkowo protokół retinizacji pozwoli Ci zminimalizować potencjalne podrażnienia związane ze stosowaniem czystego retinolu, abyś mogła cieszyć się jego efektami w pełni i bezpiecznie.

Jesteś gotowa? Skontaktuj się już teraz ze swoją Konsultantką Mary Kay i rozpocznij swoją drogę do piękniejszej skóry!

Wskazówki: Wieczorem oczyść skórę i poczekaj około 5-10 minut. Użyj Intensywnie Odmładzającego Systemu Clinical Solutions™, zgodnie z zaleceniami opisanymi poniżej, w zależności od tygodnia stosowania. Nałóż produkty na czoło, policzki, nos i brodę, wykonując ruchy do góry i na zewnątrz, omijając okolice oczu. Pozwól na pełną absorbcję produktów, zanim nałożysz kolejny produkt pielęgnacyjny. Kojąco-Regenerująca Emulsja Clinical Solutions™ może być także stosowana w ciągu dnia, by ukoić skórę. W ciągu dnia stosuj produkty pielęgnacyjne z filtrem SPF.
Pamiętaj! W trakcie stosowania Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% nie stosuj produktów złuszczających, produktów z wysokim stężeniem witaminy C oraz produktów zawierających kwas salicylowy lub retinol.


TYGODNIE 1-2
Stosowanie: 1 raz w tygodniu.
Stosuj mieszankę 1 pompki Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions™ z 1 pompką Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions™.

TYGODNIE 3-4
Stosowanie: 1 raz w tygodniu.
Najpierw użyj 1 pompki Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions™ a następnie użyj 1 pompki Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions™.

TYGODNIE 5-6
Stosowanie: Dwa razy w tygodniu.
Najpierw użyj 1 pompki Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions™ a następnie użyj 1 pompki Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions™.

TYGODNIE 7-8
Stosowanie: 3-5 razy w tygodniu.
Najpierw użyj 1 pompki Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions™ a następnie użyj 1 pompki Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions™.

TYDZIEŃ 9 I PÓŻNIEJ
Po całym procesie retinizacji, Twoja skóra jest już przyzwyczajona do działania retinolu i to od Ciebie zależy jak często będziesz go używać oraz od tego jak Twoja skóra reaguje na działanie tego silnego i efektywnego składnika. Od teraz możesz już na stałe powitać retinol w swojej rutynie pielęgnacyjnej.
Po zakończonym procesie retinizacji możesz ponownie włączyć do swojej pielęgnacji produkty z wysokim stężeniem witaminy C oraz produkty złuszczające.
Pamiętaj jednak, że Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% należy używać na noc i nie można łączyć go z produktami zawierającymi kwas salicylowy lub retinol.

Aby poznać więcej szczegółów skontaktuj się z Konsultantką Mary Kay, która w trakcie indywidualnego spotkania odpowie na wszystkie pytania.

Stosowanie retinolu przynosi spektakularne efekty!
Są to między innymi:

- zmniejszona widoczność zmarszczek
- działanie antyoksydacyjne, spowolniony proces starzenia się skóry
- działanie naprawcze, zwiększona gęstość skóry
- poprawa elastyczności
- wyrównanie kolorytu skóry
- nadanie skórze młodzieńczego blasku
- zmniejszona widoczność porów