Nauka stojąca za produktem - Eksperci Mary Kay

Od zaawansowanej technologicznie pielęgnacji skóry, poprzez bajecznie kolorowe kosmetyki aż po zapachy – to właśnie portfolio naszych produktów, które tak kochają kobiety na całym świecie. W Mary Kay ogromny nacisk kładziemy na wprowadzanie innowacyjnych, skutecznych i bezpiecznych produktów. Każdego roku, Mary Kay inwestuje miliony dolarów i przeprowadza setki testów, by mieć absolutną pewność, że produkty Mary Kay® spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Badania naukowe i eksperymenty w istocie stanowią ćwiczenie w stawianiu określonych hipotez. Po etapie założenia, przystępujemy do fazy dokładnych badań, w celu sprawdzenia słuszności postawionej hipotezy. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż w większości przypadków uzyskane wyniki obalają naszą hipotezę, zamiast ją potwierdzać. Oznacza to, że ciągle powracasz do punktu początkowego, udoskonalasz swoje pomysły i powtarzasz proces od nowa. Często ta sytuacja może być demotywująca, dlatego posiadanie odpowiedniego nastawienia, nieskocznego poczucia ciekawości i wytrwałości są cechami absolutnie niezbędnymi u młodych naukowców.  

Poznaj naukowców Mary Kay, którzy czuwają nad tym by nasze produkty były bezpieczne i skuteczne!

Dr Lucy Gildea, Dyrektor ds. Naukowych, Mary Kay Inc. 

Moje zainteresowanie nauką zaczęło się, gdy w szóstej klasie przygotowywałam projekt na temat medycy i opieki zdrowotnej. W kolejnych latach, moje zainteresowania skierowały się w bardziej konkretnym kierunku – nauk laboratoryjnych. Zawsze wykazywałam zdolności do przedmiotów ścisłych, ale byłam przekonana, że moją przyszłość chcę związać badaniami biomedycznymi, dlatego swój staż odbyłam w Policyjnym Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym w Kentucky. Następnie, przez kolejne trzy sezony, kontynuowałam swoje staże w państwowej policji, podczas których wiele się nauczyłam z dziedziny kryminalistyki i zdecydowanie umocniłam swoją pasję do badań opartych na naukowych hipotezach. 

Co więcej, nauka nie zna granic, dlatego najważniejsze jest określenie przestrzeni, jaka interesuje nas najbardziej i skupienie się właśnie na niej. Pomimo, iż na stanowiskach naukowych pracuje mniej kobiet, aniżeli mężczyzn, nigdy nie uważałam, że bycie kobietą w nauce jest moim wielkim sukcesem, czy też odwrotnie, porażką. Zawsze postrzegałam to jako wielką szansę i właśnie to przekonanie daje mi jeszcze wielką siłę! To, że jestem kobietą sprawia, że na wszystko patrzę w pewien określony sposób, niczym przez soczewkę, z otwartością na różne, często rozbieżne poglądy, z dużą refleksją i uwagą. Zdecydowanie stawiam na wyciąganie wniosków, nastawiam się na rozwiązywanie problemów i skuteczną komunikację. To wszystko idealnie odzwierciedla kobiety w nauce!
naukowcy Mary Kay

Dr Bridgette January, Dyrektor ds. Formuł Produktów, Mary Kay Inc. 

Już od najmłodszych lat objawiała się moja wrodzona ciekawość do zjawisk, które zachodzą w naturze. Moimi ulubionymi przedmiotami w czasach szkoły średniej były biologia i chemia. Pamiętam jak mój nauczyciel od biologii zauważył drzemiący we mnie potencjał. Jego wsparcie i zaufanie, sprawiły, że uwierzyłam, iż mogę wszystko. Jestem ogromnie wdzięczna, że na swojej drodze spotkałam wielu ludzi, którzy dopingowali mnie i wspierali. Moją radą dla młodych kobiet jest to, by uwierzyły w siebie i skupiły się na swoich talentach. 
naukowcy Mary Kay

Dr Michelle Hines, Dyrektor ds. Badań i Innowacji, Mary Kay Inc. 

W czasach szkoły średniej zauważyłam u siebie pasję do nauki. Pamiętam, gdy po raz pierwszy spojrzałam przez mikroskop, by zobaczyć żywe komórki. Byłam absolutnie zafascynowana tym, w jaki sposób te małe cząsteczki mogą w połączeniu stworzyć cały organizm…Przepadłam wtedy na dobre! Do dziś jestem pod ogromnym wrażeniem piękna i wyjątkowej inteligencji organizmów komórkowych. Jedyną przeszkodą, jaką napotkałam podczas mojej naukowej drogi, byłam ja sama. Często rozmyślałam nad tym, czy jestem wystarczająco mądra, by zajmować się nauką. Szybko jednak nauczyłam się, że jeśli sama nie uwierzę w siebie, nikt inny nie zrobi tego za mnie. Moja rada dla młodych dziewczyn i kobiet zainteresowanych nauką jest taka, by poszukały swojego mentora. Ja sama uczyłam się od wielu ludzi – kobiet i mężczyzn – naukowców lub nie, którzy dzielili się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem. To bardzo pomogło mi w zbudowaniu pewności siebie i dało mi wiele cennych wskazówek. 
naukowcy Mary Kay

“Międzynarodowy zespół naukowców wykorzystuje w naszych produktach do pielęgnacji skóry najbardziej zaawansowane składniki i technologie, by mieć absolutną pewność, że kobiety otrzymują dokładnie to, czego chcą – innowacyjne, bezpieczne i nowoczesne kosmetyki”

Sheryl Adkins-Green, Dyrektor Marketingu, Mary Kay Inc.