Iwona Jankowska, wizażystka Mary Kay, wyjaśnia, dlaczego pielęgnacja delikatnej okolicy wokół oczu jest tak ważna
„Skóra wokół oczu różni się od skóry na reszcie twarzy. Jest delikatna, bardzo cienka, posiada mniejszą ilość włókien kolagenowych oraz elastynowych, przez co jest bardziej podatna na pojawianie się zmarszczek. Dlatego delikatna skóra wokół oczu łatwo ulega podrażnieniom oraz szybciej widzimy oznaki zmęczenia oraz starzenia się skóry.
Najczęstsze problemy estetyczne jakie zauważamy w okolicy oka to: obrzęki, zmarszczki promieniste wokół oczu (tzw. kurze łapki), wiotkość powieki górnej, nierówny koloryt skóry, opadanie powieki dolnej oraz przepuklina pod dolną powieką (tzw. dolina łez). Kluczem do gładkiej i promienistej skóry pod oczami jest jej prawidłowa pielęgnacja oraz dobór odpowiednich kosmetyków.
Jeśli główną niedoskonałość stanowią zmarszczki, warto postawić na kremy przeciwzmarszczkowe, które w swoim składzie zawierają takie składniki jak: witamina E, ceramidy, aloes, masło shea, wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z granatu.
Natomiast jeśli problemem są cienie i oznaki zmęczenia, to szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na działanie rozświetlające, które przywróci blask spojrzeniu. Tu pomocne będą takie składniki jak: beteina, wyciąg z ogórka, wyciąg z rumianku czy leszczyny, ekstrakt z owoców żurawiny, czy wyciąg z kwiatów kornelii japońskiej,
Ważnym aspektem jest również konsystencja kremu. Jeśli potrzebujemy silnego nawilżenia i odżywienia, warto wybierać bogatsze kremy, natomiast, jeśli jesteśmy zwolennikami bardzo lekkich konsystencji, świetnie sprawdzą się konsystencje żelowe, które dodatkowo stanowią okluzję na skórze, chroniąc ja przed utrata wody.
Krem należy aplikować delikatnymi ruchami wklepującymi lub posuwistymi w taki sposób, aby nadmiernie nie rozciągać skóry. Zaczynamy pod okiem od zewnętrznego kącika do wewnętrznego, a następnie na łuku brwiowym od wewnętrznego kącika do zewnętrznego.
Zwróćmy uwagę, aby unikać bezpośredniej okolicy oka i nie aplikować kremu wzdłuż dolnej linii rzęs, czy na powiece ruchomej blisko górnych rzęs, gdyż może skutkować łzawieniem oczu i podrażnieniem.”