0w Twoim koszyku
XPodczas gdy latem lubimy eksperymentować z kolorami, zimowe trendy (zarówno te modowe, jak i makijażowe) z reguły przynoszą uspokojenie. Nie oznacza to jednak monotonii. Inspiracje do wykonania makijażu czerpiemy jak zawsze z otaczającej natury. Jakie kolory rządzą w zimowym krajobrazie i w zimowych trendach? Jak stworzyć make-up w klimacie Pani Zimy? Sprawdź nasze pomysły!
Zima 2024 to w makijażowych trendach zwrot o 180 stopni. Po długim okresie panowania minimalizmu przyszedł czas na szczyptę artyzmu. Na makijaż, który zaskakuje i pozwala artystycznie się wyrazić. Mocne usta, oszronione powieki i niekończące się wariacje na temat kresek – czym jeszcze zaskoczyli makijażyści na pokazach? Te trendy wpadły nam w oko!
Jak malujecie się na co dzień? Podkreślacie oczy czy raczej usta? Tej zimy zdecydowanie akcentujemy te drugie. Mogą być intensywnie czerwone jak u Królewny Śnieżki, perłowe, przyozdobione kryształkami czy nawet mocno obrysowane fioletową – możliwości jest wiele. Wygląda jednak, jakby wizażyści światowych domów mody szczególnie upodobali sobie szminki w odcieniach żywej czerwieni, głębokiego burgundu i bakłażanowego fioletu. Łączą je obowiązkowo z naturalnymi oczami i jasną cerą – tak, aby powstał mocny kontrast.
Pozostajemy jeszcze przez chwilę przy powiekach, bo naszą uwagę zwróciły chłodne, metaliczne cienie. Czy coś wam przypominają? Bo nam lata 90. i 2000. W dawne ślady Christiny Aguilery i Paris Hilton idą tym razem Gigi Hadid, Hailey Bieber i Dua Lipa. Metaliczne powieki znów są w modzie. Konkurencję kolczykom robią srebrne kreski i przyprószone złotem powieki – albo na odwrót. Wystarczy rozetrzeć palcem chłodny, perłowo-metaliczny cień, aby uzyskać magiczny efekt.
Na jaki makijaż postawić zimą? W zimowych krajobrazach rządzą biel, czerń, ciemny brąz i szarości przełamane tu i tam żywą zielenią świerkowych gałązek. Zima jest kontrastowa, lecz zarazem emanuje głębokim spokojem. Taki też może być zimowy make-up.
Wyrazisty, kontrastowy. Rozświetlona, jasna cera jest tu kontrą dla intensywnie czerwonych ust. Świetlisty makijaż to coś dla skóry zmęczonej zimnem, brakiem słońca i codzienną szarówką. Do jego wykonania potrzebny ci będzie:
Kluczem jest odpowiednie przygotowanie skóry twarzy. Na wykończenie cery warto poświęcić więcej czasu, bo efekt jest tego wart. Jest to szczególnie istotne w przypadku warstwowego makijażu. Poszczególne kosmetyki potrzebują czasu, aby popracować ze sobą i ze skórą, zanim zostaną utrwalone.
Rozświetlający podkład możesz nałożyć na całą twarz albo tylko miejscowo – na kości policzkowe, łuki brwiowe i grzbiet nosa. Podkład IntelliMatch 3D TimeWise ma lekką konsystencję, doskonale się rozprowadza, nie osadza się w liniach mimicznych i utrzymuje się na skórze do 12 godzin. Formuła zawiera pielęgnujący olejek jojoba oraz minerały odbijające światło. Światło odbijające się od twarzy rozjaśni ją, dzięki czemu będzie wyglądała na promienną i wypoczętą.
Ponieważ karnawał zbliża się wielkimi krokami, nie możemy nie wspomnieć o makijażu artystycznym, zwłaszcza że jego wpływy mocno czuć w sezonowych trendach. Makijaż artystyczny ma wiele twarzy. Często kojarzymy go z makijażem scenicznym: teatralnym, filmowym czy tym z pokazów mody, jednak to także makijaż sylwestrowy i karnawałowy. Każdy z nich skupia się na realizacji wizji artystycznej i wychodzi poza konwencję. Każdy przyciąga siłą indywidualizmu. Jest tu miejsce na szalone kolory, eksperymenty z formą, nietypowe materiały jak brokat czy naklejki. Twarz staje się tu przestrzenią do artystycznej ekspresji. Z reguły makijaż awangardowy zarezerwowany jest na specjalne okazje, jednak i na co dzień można czerpać z niego inspiracje. Powrotem do artystycznych korzeni są na przykład kreski na oku malowane kolorowymi eyelinerami, makijaże inspirowane kultowymi serialami czy śnieżnymi krajobrazami, z dużą ilością brokatu.
Wszędzie dookoła. W połączeniach kolorów, fakturach, modzie, architekturze, malarstwie, naturze. Inspiracją mogą być również osoby zajmujące się wizażem/charakteryzacją oraz ich twórczość. Nie bój się korzystać z czyichś pomysłów. Inspirowanie się to także reinterpretacja. W ten sposób powstają wariacje na temat sztuki.