Postanowienia noworoczne z Mary Kay – zaplanuj swoją beauty rewolucję na 2025!

Styczeń to plany, pomysły i nowa energia do ich realizacji. W myśl hasła: Nowy Rok, Nowa Ja właśnie teraz zaczynamy zmieniać swoje życie na lepsze. Rezygnujemy z tego, co nam nie służy i dodajemy do codzienności to, co sprawia, że czujemy się lepiej. Odpoczynek, zdrową dietę i dobrą formę warto postawić na równi z pielęgnacją. Oto kilka beauty inspiracji na 2025 rok!

Postanowienia noworoczne: jak w nich wytrwać?

Początek roku to czas postanowień. Często ze zmianami w życiu czekamy właśnie na zmianę kalendarza. Równie często obiecujemy sobie rewolucję, którą wprowadzamy… tylko na chwilę. Jak wynika z przeprowadzanych sondaży, najpóźniej w połowie lutego porzucamy noworoczne postanowienia. Powód? Stawiamy sobie nierealne cele i nie mamy odpowiedniej motywacji – mówią psycholodzy. Bywa, że lista planowanych zmian jest zbyt długa lub nieprecyzyjna. Kluczem do sukcesu jest prostota i nieforsowanie niczego na siłę – dodają. Zamiast wprowadzać na raz kilka zmian, na które albo nie znajdziesz czasu, albo których w głębi serca w danym momencie wcale nie chcesz, zdecyduj się na jedną, maksymalnie dwie konkretne. Takie, na które jesteś gotowa. Jak mogą brzmieć twoje beauty postanowienia na 2025 rok?

W 2025 roku dbam o barierę hydrolipidową

Zdrowa i piękna skóra zaczyna się tutaj. Bariera hydrolipidowa to wydzieliny gruczołów potowych, łojowych oraz mikroorganizmów zasiedlających powierzchnię skóry. Wydzieliny te tworzą na powierzchni skóry tłusty film, który staje się naturalnym płaszczem ochronnym. Sprawia, że skóra jest elastyczna, dobrze nawilżona, odporna na infekcje. Przyczyn osłabionej bariery hydrolipidowej jest wiele. Od stresu, zaburzeń hormonalnych i trawiennych, przez czynniki pogodowe, po nieodpowiednią pielęgnację. Wszystko, co wysusza skórę, będzie osłabiać barierę hydrolipidową. I odwrotnie – wszystko, co nawilża, będzie ją wzmacniać. Zarówno cera sucha, jak i tłusta mogą odzyskać równowagę dopiero wtedy, gdy bariera hydrolipidowa jest w dobrej kondycji.

Gdy bariera ta jest osłabiona, skóra staje się sucha, zaczerwieniona, podrażniona. Pojawiają się stany zapalne i niedoskonałości. Podstawą jest wtedy dostarczenie skórze substancji nawadniających, najlepiej w formie boostera lub serum. Ich silnie skoncentrowana formuła skutecznie wnika w głąb skóry. Na ratunek skórze przesuszonej i odwodnionej przychodzi Nawilżający Booster z Kwasem Hialuronowym i Ceramidami. Formuła zawiera:

Dla maksymalnego efektu stosuj razem z Rewitalizującym Serum C+E TimeWise. Stosowane regularnie działają cuda na cerze odwodnionej i napiętej. 

W 2025 roku stawiam na kosmetyki wielozadaniowe

Jeden kosmetyk, który nawilży, ukoi, odżywi i wzmocni barierę hydrolipidową? W dodatku taki, który sprawdzi się w pielęgnacji twarzy, dłoni, ciała i włosów? Wypróbuj Odżywczy Olejek Mary Kay, czyli nasz Olejek Naturally w nowej odsłonie. Formuła zawiera mieszankę oleju ze słodkich migdałów, oliwy z oliwek i oleju sezamowego, a także roślinny skwalan i witaminę E. Świetnie zatrzymuje wilgoć w skórze i wzmacnia barierę ochronną. Wspomaga proces regeneracji oraz neutralizuje wolne rodniki. Stosowany regularnie przywraca skórze miękkość, elastyczność, nawilżenie.

Wmasuj 1-2 krople olejku w oczyszczoną i wilgotną skórę twarzy lub ciała. Jeśli wolisz, zmieszaj olejek z kremem nawilżającym lub podkładem (kosmetyki muszą być bez SPF). Możesz również wykorzystać go do masażu twarzy. Olejek nadaje się zarówno do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, jak i tłustej/mieszanej, gdy zwiększone wydzielanie sebum to reakcja na niewystarczające nawodnienie. Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego oraz nie był testowany na zwierzętach.

W 2025 roku sięgam po suplementy z kolagenem

Kolagen jest fundamentem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są rusztowaniem skóry, włosów i paznokci, ale też ścięgien, więzadeł, powięzi, chrząstek, kości. W skórze kolagen odpowiada za jędrność, elastyczność i napięcie. Gdy jego produkcja spada, co ma miejsce z wiekiem, skóra staje się bardziej wiotka, mniej elastyczna i pojawiają się zmarszczki.

Regularne przyjmowanie suplementów z kolagenem może poprawić elastyczność, nawilżenie i gęstość skóry. Kolagen - Codzienna Dawka Piękna zawiera rybie peptydy kolagenowe o niskiej masie cząsteczkowej. Podobieństwo strukturalne do kolagenu ludzkiego sprawia, że jest dobrze przyswajalny i skuteczny. Formułę suplementu uzupełniłyśmy o biotynę i witaminę C. Witamina C jest niezbędna, aby komórki mogły wytwarzać własny kolagen. Człowiek jako jeden z niewielu ssaków nie wytwarza witaminy C, lecz musi dostarczać ją sobie z pożywieniem. Sięgaj więc jak najczęściej po świeże owoce, a kolagen dodaj do porannego soku lub smoothie!

W 2025 roku żegnam się z przebarwieniami

Rozświetlający Booster z Kwasem Ferulowym i Niacynamidem Clinical Solutions oraz Rewitalizujące Serum C + E TimeWise stosowane równolegle skutecznie rozjaśniają skórę i redukują przebarwienia. Zarówno sera, jak i boostery to kosmetyki o skoncentrowanej formule. Sięgamy po nie, gdy skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia. Podczas gdy serum działa wielokierunkowo, booster ukierunkowany jest na konkretne potrzeby skóry – np. nawilża ją, odżywia, czy jak w tym przypadku redukuje przebarwienia. Oba kosmetyki doskonale się uzupełniają, stąd też najlepiej stosować je razem. Ani sera, ani boostery nie zastępują innych kosmetyków. To dodatkowy krok w codziennej pielęgnacji.

W 2025 roku codziennie robię masaż twarzy

Masaż twarzy zajmie ci kilka(naście) minut. Możesz wykonać go np. podczas nakładania kremu nawilżającego. Do masażu możesz wykorzystać kamień Gua Sha albo po prostu dłonie. Nałóż na twarz niewielką ilość kremu nawilżającego lub 1-2 krople Odżywczego Olejku Mary Kay, po czym wykonaj masaż według poniższego schematu.

  1. Zacznij od żuchwy – przesuwaj się po jej krawędzi od środka brody w kierunku ucha.
  2. Czas na policzki – wykonuj ruch od kącików ust do płatka ucha, a następnie od kącików ust w stronę skroni.
  3. Rozmasuj okolice jarzmowe – kieruj się od skrzydełek nosa w stronę skroni.
  4. Pora na okolice pod oczami – masuj je delikatnie od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni.
  5. I na czoło – czoło masuj od środka do skroni, a następnie od brwi w górę do linii włosów.
  6. Sesję zakończ masażem mięśni szyi – masuj z góry na dół, zgodnie z kierunkiem odpływu limfy.

Wykonywany regularnie masaż twarzy poprawia krążenie krwi i stymuluje odpływ limfy z tkanek. Opuchnięta twarz i worki pod oczami to właśnie efekt zastoju limfy. Ponadto przyspiesza transport tlenu i składników odżywczych do komórek oraz usprawnia odprowadzanie toksyn. Pomaga rozluźnić napięte mięśnie, które nie dość, że przyczyniają się do powstawania zmarszczek, to często też powodują bóle głowy. Masaż twarzy może więc korzystnie wpłynąć nie tylko na wygląd skóry, ale też na samopoczucie. Masaż wykonuj symetrycznie z obu stron twarzy. Każdy ruch powtórz kilka razy. Poświęć więcej czasu miejscom, w których odczuwasz największe napięcia.

Małe kroki, duże zmiany

Niech 2025 rok będzie rokiem świadomego wprowadzania nowych nawyków. Efekt „wow!” nie jest tym, na czym ci zależy. Liczy się stopniowa poprawa kondycji skóry w długim terminie. Postaw na kilka, nawet droższych, lecz skutecznych kosmetyków dopasowanych do potrzeb twojej skóry, a z codziennej pielęgnacji zrób rytuał, który cię relaksuje i odpręża.