​Ponad 5 ostatnich lat mojego życia to Mary Kay. Rozwój, spełnianie marzeń oraz lepsza przyszłość to wszystko już osiągnęłam, ale wiem, że mogę więcej.

Dzieciństwo spędziłam w niewielkiej wsi niedaleko Pułtuska. Od zawsze lubiłam tańczyć i śpiewać, występowałam na różnych uroczystościach szkolnych. Angażowałam się we wszystko, co tylko działo się w mojej miejscowości. Od dziecka zawsze chciałam zostać nauczycielem i w tym też kierunku się kształciłam. Skończyłam Studium Nauczycielskie w Pułtusku. Później studiowałam matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. 

Podczas studiów zaczęłam zarabiać swoje pierwsze pieniądze. Udzielałam korepetycji, a podczas wakacji wyjeżdżałam do Francji do pracy. Po ukończeniu studiów podjęłam pracę w szkole, w której pracowałam ponad 20 lat.

Jestem osobą, która zawsze od życia chciała czegoś więcej.
Pragnęłam rozwoju, awansów, własnego biznesu. Po skończeniu kolejnych studiów założyłam własną działalność - Poligrafię Komputerową. Projektowałam i drukowałam wizytówki, dyplomy, ulotki​ itp. Był to czas, kiedy urodziłam pierwsze dziecko i chciałam pracować będąc z synkiem w domu. Po 2 latach zlikwidowałam działalność. Kolejny mój pomysł biznesowy to otwarcie sklepu z odzieżą. Po 8 miesiącach zamknęłam go, zostając z długiem. Powiedziałam sobie wtedy „Nigdy więcej żadnych biznesów”. I tak pracowałam w szkołach na kilku etatach: w Szkole Podstawowej, Gimnazjum, Liceum i wykładałam na Akademii Humanistycznej w Pułtusku.

W końcu trafiłam na Spotkanie Kosmetyczne Mary Kay.
W wakacje zapisałam się na szkolenie z wizerunku biznesowego i tam po raz pierwszy spotkałam Konsultantki. Spodobał mi się efekt jak uzyskałam dzięki kosmetykom. Po 15 minutach podpisałam umowę. Absolutnie nie zamierzałam pracować. Kupowałam kosmetyki dla siebie, męża i nastoletnich dzieci. Po wakacjach pokazałam kosmetyki kilku koleżankom, one je kupiły i tak się zaczęło.
Dorota Rzeczkowska

Umowę podpisałam 28.07.2011 r., jako Dyrektor wydebiutowałam niecałe 2 lata później. Staram się być osobą systematyczną, co jest bardzo ważne w naszej pracy. Zrobiłam dwa Programy dla Nowej Dyrektor. W roku 2014 poleciałam w podróż życia do Dallas, byłam Podwójną i Potrójną Gwiazdą, zrobiłam dwa, a później trzy Dwory, ukończyłam Program Samochodowy oraz wypracowałam wycieczkę dla Top Dyrektor.

W mojej karierze były 3 etapy. Najpierw kupowałam kosmetyki dla siebie, potem traktowałam Mary Kay jako dodatkowy dochód, teraz to jest mój biznes. Nie pracowałam w swoim mieście, wyjeżdżałam do sąsiednich, gdzie nikt mnie nie znał. Chciałam pracować z obcymi kobietami. Podobało mi się, że mogłam codziennie zarabiać, szybko awansować i korzystać ze szkoleń. Czułam, że moja praca była zauważana i doceniana. Spodobał mi się plan marketingowy, który jest bardzo jasny. Mogłam wszystko sobie zaplanować i realizować. Uwielbiam wyzwania. Od początku skupiałam się na programach, np. Gwiazda w Czerwieni czy Dworach Seminaryjnych.

Kobiety, które spotkałam w Mary Kay są moją inspiracją. Moja Starsza Dyrektor Elżbieta Kursa- Leder zawsze była zapalnikiem w moich działach. To dzięki niej weszłam w Program Samochodowy. Największą inspiracją zawsze była i jest moja Krajowa Dyrektor Ewa Michalska. Jednak największe wsparcie, od samego początku, miałam w rodzinie. Mój mąż Paweł zawsze we mnie wierzył i nawet, gdy były trudniejsze momenty, nie pozwolił mi się poddać.

Plany na przyszłość to oczywiście rozwój w Firmie, kolejne kroki na ścieżce Kariery i „zarażanie” jak największej lic​zby kobiet biznesem Mary Kay.​
Dorota Rzeczkowska