Najczęściej zadawane pytania

O Twoim Biznesie Mary Kay®
Ile pieniędzy mogę zarobić jako Niezależna Konsultantka Kosmetyczna?

Możliwości zarobkowe w Mary Kay są nieograniczone. Jednakże nie można zagwarantować danego poziomu dochodów, gdyż ich wysokość zależy od wielu czynników, takich jak osobiście wyznaczone cele, ilość czasu i wysiłków, jakie każda z Niezależnych Konsultantek Kosmetycznych zdecyduje się włożyć w ten biznes. Tak naprawdę wysokość Twoich zarobków w Mary Kay zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nasze najlepsze Konsultantki osiągają miesięczne dochody kilkukrotnie przekraczające średnią krajową.

Jak znaleźć klientki i jak zostać Konsultantką?

Potencjalne klientki znajdują się wokół Ciebie. Kiedy tylko zaczniesz budować ich bazę, poznasz dwa niezwykle proste aspekty, które bardzo Ci w tym pomogą.

  1. Po pierwsze, kobiety uwielbiają dobre kosmetyki.
  2. Po drugie, to właśnie Ty możesz im je zaoferować!
Pamiętaj, że kobiety kochają rozmawiać o kosmetykach. Swoje klientki znajdziesz w gronie przyjaciółek, sąsiadek, ale mogą się nimi stać także Twoja fryzjerka czy zupełnie obca kobieta, którą spotkałaś w drogerii - a to wszystko dlatego, że piękno i dbanie o siebie to temat zawsze na czasie. O tym jak zacząć dowiesz się TUTAJ
Możliwości Mary Kay: co tak naprawdę pozwoli mi na osiągnięcie sukcesu?
Jako Niezależna Konsultantka Mary Kay jesteś swoim własnym szefem, zatem sama decydujesz kiedy zaczynasz i kończysz swój pracowniczy dzień. To Ty tworzysz swój kalendarz a także określasz jak daleko w tym biznesie chcesz zajść. Jeśli Twoim celem jest uzupełnienie domowego budżetu, czas poświęcony na biznes Mary Kay będzie relatywnie niewielki. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się zastąpić swoją dotychczasową pracę biznesem Mary Kay i/lub oczekujesz zdobycia porównywalnych zarobków, powinnaś przygotować się na przeznaczenie na niego więcej czasu. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że to Ty decydujesz. To Ty określasz odpowiednią równowagę w swoim życiu.

Jak dużo produktów muszę zakupić jako nowa Niezależna Konsultantka Kosmetyczna?
Właśnie kupiłaś swój Zestaw Startowy i pewnie zastanawiasz jak dużo innych produktów powinnaś zamówić, by móc rozpocząć biznes. Po pierwsze należy zapamiętać, że jest to Twoja indywidualna decyzja. Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, masz bazę klientów, Twój zapas produktów powinien być odpowiednio większy, ale jeśli chcesz zamawiać produkty tylko na swoje potrzeby, po prostu to rób. Nie ma określonego, miesięcznego czy kwartalnego pułapu zamówienia. Twoja umowa jest ważna przez okres 12 miesięcy, od jej podpisania, i w tym czasie możesz składać zamówienia.
Jeśli z jakichś względów uznasz, że jednak biznes Mary Kay nie jest dla Ciebie, możesz czuć się komfortowo, ponieważ Firma Mary Kay zwróci Ci 90 procent poniesionych przez Ciebie kosztów za nieużyte produkty.


O branży Sprzedaży Bezpośredniej
Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Sprzedaż Bezpośrednia jest to oferowanie towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Biznes oparty na modelu sprzedaży bezpośredniej pozwala Ci na spotkanie z klientką twarzą w twarz, a także na zorganizowanie spotkań grupowych a nawet przyjęć!

Czy sprzedaż bezpośrednia jest dla mnie?
Myślisz sobie, że nie jesteś typem sprzedawcy? Jesteś zdania, że tylko osoby niezwykle towarzyskie poradzą sobie w tej roli? Niekoniecznie. Prawda jest taka, że nie każdy dobry sprzedawca jest zawsze duszą towarzystwa. Introwertyk może robić pewne rzeczy lepiej niż ekstrawertyk i na odwrót. Kiedy tylko nauczysz się dostrzegać swoje silne strony, będziesz mogła osiągnąć wszystko. 

Sprzedawanie jest tak proste, jak opowiadanie o tym, co kochasz. Weźmy za przykład taką sytuację: pewna kobieta chwali Twój piękny odcień błyszczyka, a Ty mówisz jej, że to najnowszy produkt Mary Kay®, który absolutnie uwielbiasz. To właśnie jest sprzedaż. Bez tabelek, bez wykresów i bez poczucia skrępowania. Jedynie wymiana ciepłych słów pomiędzy dwiema fankami pięknych błyszczyków... która może zamienić się w dłuższą urodową konwersację... co z kolei może doprowadzić do pozyskania nowej klientki. Tylko tyle i aż tyle!

Jest to szczególnie interesujące rozwiązanie dla osób, które potrzebują większej elastyczności pracy a także dla tych, którzy:
  • Mają w sobie ducha przedsiębiorcy.
  • Lubią pracę z innymi ludźmi.
  • Chcą pracować w luźniejszym środowisku.
  • Poszukują sposobu na zdobycie dodatkowych dochodów, bez konieczności dużego inwestowania.
  • Pragną możliwości biznesowych, które pozwolą im na duże zarobki.
Jakie jest powiązanie Mary Kay z Polskim Stowarzyszeniem Sprzedaży Bezpośredniej?

Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej działa już od 1994 roku i grupuje największe przedsiębiorstwa sprzedaży bezpośredniej. Ich udział w łącznych obrotach tego kanału dystrybucji w Polsce przekracza 65 procent. Celem Stowarzyszenia jest popularyzacja sprzedaży bezpośredniej i podejmowanie działań na rzecz rozwoju tej formy działalności gospodarczej, integracja środowiska związanego ze sprzedażą bezpośrednią, a także prezentowanie w kontaktach zewnętrznych stanowiska członków Stowarzyszenia w sprawach istotnych dla sektora sprzedaży bezpośredniej. Mary Kay jest członkiem PSSB. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.pssb.pl

Jak sprzedaż bezpośrednia łączy się z etyką?
Mary Kay, jako członka Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, obowiązuje Kodeks Etyczny PSSB. Kodeks ten reguluje stosunki między Przedsiębiorcami i Sprzedawcą a Konsumentami. Celem Kodeksu jest podnoszenie poziomu zaspokojenia potrzeb konsumentów i ochrona ich interesów, ochrona Sprzedawcy, promocja uczciwej konkurencji w ramach wolnej przedsiębiorczości, utrwalanie pozytywnego wizerunku Przedsiębiorców w świadomości społecznej oraz ukazanie etycznego aspektu sprzedaży bezpośredniej jako działalności zarobkowej. Więcej informacji na temat Kodeksu PSSB można odnaleźć TUTAJ. 

Quiz: Mocne strony

Twoje mocne strony

Poznaj swoje talenty i zobacz co możesz zyskać.

Zrób Quiz

Zobacz co zyskasz

Co zyskasz?

Twoje korzyści z bycia Konsultantką. 

Poznaj

Historie Konsultantek

Prawdziwe historie

Korzystaj z doświadczenia innych i rozwijaj swój biznes.

Zobacz

Skontaktuj się z Niezależną Konsultantką Kosmetyczną – tylko zakupy u niej dają Ci 100% pewności, że kupujesz oryginalne kosmetyki, które możesz wypróbować.

Masz pytania?

Skontaktuj się z Konsultantka Kosmetyczną, która odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z organizacją spotkania kosmetycznego.

Produkty, których pragniesz.

  • Zamawiaj produkty u Niezależnych Konsultantek Kosmetycznych.
  • Doświadcz Złotego Serwisu Mary Kay.
  • Wyglądaj pięknie, dzięki indywidualnie dobranym poradom Twojej Niezależnej Konsultantki Kosmetycznej Mary Kay.