• Bądź WELLNESS! - 6 przydatnych porad
 • Witamina C = super antyoksydant
 • Przygotuj się na słońce

SZEŚĆ NAJWAŻNIEJSZYCH ZASAD ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA

Bądź WELLNESS! - 6 przydatnych porad

 • Pielęgnacja skóry.
  Najlepszym sposobem aby czuć się lepiej jest utrzymanie zdrowej i rozświetlonej cery.

 • Nawilżenie i zdrowe odżywianie.
  Pij regularnie wodę niegazowaną, pozwoli Ci to na utrzymanie nawilżonej i elastycznej skóry. Zmniejszy to widoczność zmarszczek i niedoskonałości cery. Dodatkowo utrzymuj zbilansowaną dietę, jedz świeże warzywa i owoce, powinien to być główny punkt Twojej diety. TO naturalne produkty zawierają przeciwutleniacze, które korzystnie wpływają na skórę i ogólny stan zdrowia.
 • Ćwiczenia.
  Regularne ćwiczenia polepszają krążenie krwi, nadają też blasku skórze, która dzięki poprawie elastyczności, wygląda zdrowo. Ponadto ćwiczenia pomagają w radzeniu sobie ze stresem, który może być powodem pojawiania sie niedoskonałości skóry. Podczas ćwiczeń uwalniają się endorfiny, powodujące zmniejszenie poziomu stresu. To nie wszystko! Intensywne ćwiczenia powodują zwiększoną potliwość, to natomiast pomaga w odblokowaniu porów, cały proces aktywności fizycznej wpływa pozytywnie na walkę z trądzikiem.
 • Spędzaj czas z przyjaciółmi.
  Relaks, śmiech, zabawa – wszystko to ma pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie i ciało.

 • Unikaj stresu. Odpręż się.
  Jedną z niezastąpionych form odprężenia jest masaż. Wykonywanie regularnych masaży pomaga osiągnąć pełen relaks, poprawia krążenie krwi i pozwala Ci na chwilę oddechu. Ponadto działa też pozytywnie na wygląd ciała, pomaga usunąć martwy naskórek, dzięki czemu komórki regenerują się, a skóra wygląda lepiej i atrakcyjniej.
 • Sen to podstawa.
  Jak widać tego nigdy za wiele! Sen ma duże znaczenie dla zachowania odpowiedniego metabolizmu, jak i dla zdrowia skóry. Wpływa na rozluźnienie mięśni twarzy, wygładzenie zmarszczek jak i odpoczynku dla zmęczonego kręgosłupa. Brak snu może negatywnie wpływać na regulację naczyń krwionośnych, co może przyczynić się do pojawienia się obrzęków i tzw. "worków pod oczami".

WITAMINA C = SUPER ANTYOKSYDANT

Witamina C = super antyoksydant

Na co narażona jest twoja skóra?

Codziennie twoja skóra narażana jest na wiele podrażnień, czy to te związane z powietrzem i klimatem czy też na poziomie stresogennym. Stres oksydacyjny związany jest z zakłóceniem równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami a antyoksydantami (przeciwutleniaczami) w organizmie. Wolne rodniki powstają w trakcie oddechu, podczas przetwarzania tlenu w organizmie na energię. Uwalniane wolne rodniki tlenowe, to związki, które niszczą to co spotkają na swojej drodze. 

Niektóre z przyczyn stresu oksydacyjnego:
 • zanieczyszczenia środowiska
 • zła dieta (przetworzona, smażona żywność, alkohol itp.)
 • niektóre leki (antykoncepcyjne, antydepresyjne itp.)
 • stres
Procesy te mogą być niebezpieczne i prowadzić do uszkodzenia biocząstek (białek, tłuszczów itp). Przeciwutleniacze zapobiegają tym procesom, usuwając nadmiar z organizmu. Ważne jest zatem, aby zachować równowagę. Przeciwutleniacze znajdziemy przede wszystkim w pożywieniu: m.in. witamina C, A i E.

Witamina C na ratunek!

Jak już wiemy witamina C (kwas L-askorbinowy) jest jednym z najlepszych antyoksydantów, który bezpośrednio wpływa na hamowanie uszkodzeń powstałych w wyniku uwalniania się wolnych rodników. Według dermatologów witamina C odgrywa kluczową rolę dla organizmu, dlatego tak ważne jest, aby w odpowiedni sposób dostarczają ją do organizmu. 

Organizm sam nie jest w stanie wytworzyć witaminy C, korzystne jest stosowanie jej miejscowo, tam gdzie najbardziej tego potrzebujemy.

Serum z witaminą C

KĄPIEL SŁONECZNA - UWAŻAJ NA PROMIENIOWANIE UV

Przygotuj się na słońce

Niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia, biorą bowiem udział w wytwarzaniu witaminy D. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych zmian zdrowotnych, których skutki możemy odczuwać do końca życia. Ważne jest zatem, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoją skórę przed tym negatywnym działaniem.

Udowodniono, że ok 90% zmian na skórze (starzenie się, zmarszczki) jest skutkiem promieniowania UV!*

Wyróżniamy 3 typy promieniowania słonecznego:
 • Promieniowanie podczerwone
 • ​Światło widzialne
 • Promieniowanie ultrafioletowe (UV):
 1. ​​​Promieniowanie UVC – nieszkodliwe dla człowieka, w większości pochłaniane przez warstwę ozonową.
 2. Promieniowanie UVB – może powodować oparzenia, stymuluję syntezę barwnika - melaniny, stanowi ok 5% promieniowania UV.
 3. ​Promieniowanie UVA – stanowi największą część promieniowania UV (ok 95%), występuje niezależnie od pory roku, wnika w głębsze warstwy skóry, osłabia układ immunologiczny, emitowane również przez lampy w solariach.
Learn how to choose the best sunscreen.

Przygotuj się na słońce

Konsekwencje nadmiernego napromieniowania UV:

 • Fotostarzenie się skóry – widoczne zmiany na skórze, przedwczesne starzenie
 • Nowotwory skóry – przewlekłe zmiany na skórze o charakterze nowotworowym np. czerniak
 • Przebarwienia skóry - mogą się pojawić w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońcu czy zbyt częstych wizyt na solarium
 • Zaskórniki – promieniowanie UV wpływa na wzrost ilości pojawiających się zaskórników Immunosupresja – osłabienie układu odpornościowego
 • Choroby oczu – ważne jest, aby okulary przeciwsłoneczne posiadały filtry
 • Rumienie i oparzenia – zbyt długa ekspozycja na słońcu
Ochrona przed negatywnymi skutkami promieniowania UV:

Przed wyjściem z domu chroń swoje ciało produktami z filtrem, pamiętaj, że im wyższa ochrona tym lepiej. Twarz jest szczególnie narażona na skutki promieniowania, ze względu na najczęstszą ekspozycję na słońcu. W okresie letnim stosuj produkty z SPF: kremy do twarzy, serum czy podkłady lub kremy CC z SPF, ale zimą też pamiętaj o ochronie!
Opalanie

Przygotuj się na słońce

Wszystkie produkty słoneczne Mary Kay® są zgodne z zaleceniami The Skin Cancer Foundation.* www.skincancer.org

Recommended by the Skin Care Foundation. Recommended as an effective sunscreen.