Nauka stojąca za produktem - Eksperci Mary Kay

Od zaawansowanej technologicznie pielęgnacji skóry, poprzez bajecznie kolorowe kosmetyki aż po zapachy – to właśnie portfolio naszych produktów, które tak kochają kobiety na całym świecie. W Mary Kay ogromny nacisk kładziemy na wprowadzanie innowacyjnych, skutecznych i bezpiecznych produktów. Każdego roku, Mary Kay inwestuje miliony dolarów i przeprowadza setki testów, by mieć absolutną pewność, że produkty Mary Kay® spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Poznaj naukowców Mary Kay, którzy czuwają nad tym by nasze produkty były bezpieczne i skuteczne!

Dr Lucy Gildea, Dyrektor ds. Rozwoju i Innowacji

Współtworzenie jest tym, co nazywam mocą wielkich indywidualnych pomysłów, które stają się czymś LEPSZYM, gdy są wspólnie rozwijane. Nasza inspiracja pochodzi z wielu miejsc i często spoglądamy poza branżę kosmetyczną, aby określić, w jaki sposób możemy zastosować trendy w pielęgnacji skóry. Aby stworzyć wyjątkowe produkty, inwestujemy w pionierskie badania konsumenckie i techniczne, wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Współpracujemy z naszymi zespołami zajmującymi się pakowaniem i operacjami, aby opracować i wyprodukować bezpieczny produkt o wysokiej jakości. Dążymy do tworzenia skutecznych produktów, których naprawdę pragną kobiety. To jest właśnie główny cel badań i rozwoju.

Terry Jacks, Wice Prezydent ds. Badań i Rozwoju

Wiele firm specjalizuje się w kreowaniu produktów lub ich wytwarzaniu. W Mary Kay skupiamy się na wykonywaniu obu tych zadań, dlatego właśnie zainwestowaliśmy ponad 100 milionów dolarów w nowe, najnowocześniejsze centrum produkcyjne i badawczo-rozwojowe. Produkujemy nie tylko w naszej siedzibie w Dallas w Teksasie, musimy również być w stanie wyprodukować dokładnie te same produkty w naszych zakładach produkcyjnych na całym świecie. To nie jest proste, gdy myślisz o przejściu z małej zlewki laboratoryjnej do 5000 litrowej i powtórzeniu tego w wielu miejscach. To proces podobny do przepisu na ciasto - nie można po prostu pomnożyć składników i oczekiwać tych samych wyników. To niesamowite!

Dr Michelle Hines, Dyrektor Działu Globalnych Badań i Technologii 

Spędzamy dużo czasu na konsultacjach z naukowcami, akademickimi ekspertami a także wiodącymi firmami technologicznymi. Współpracujemy z ekspertami w dziedzinie dermatologii oraz z wiodącymi uniwersytetami na całym świecie. Nasi naukowcy uczestniczą w najważniejszych konferencjach naukowych i aktywnie śledzimy renomowane czasopisma naukowe. Wykorzystujemy wszystkie te informacje, aby rozwijać nasze projekty badawcze, ponieważ nauka jest naszą pasją, a badania stanowią sedno wszystkiego, co robimy. To jest to, co kochamy. To wszystko w celu opracowywania produktów, które zapewniają korzyści, jakich oczekują kobiety.

Dr Bridgette January, Dyrektor ds. Formuł Produktów i Rozwoju Procesów

Proces tworzenia formuły produktu jest bardzo, bardzo trudny. Istnieje równowaga pomiędzy zdolnością do dostarczenia konsumentowi idealnej formuły, umożliwienia jej stabilizacji i skuteczności. W ustaleniu idealnej formuły produktu skupiamy się na konsystencji, fakturze i wykończeniu. Istnieje wiele kremów i balsamów, ale kluczem jest odkrycie co sprawi, że ktoś spróbuje go raz i będzie chciał użyć ponownie każdego dnia. Co sprawi, że powie: "Wow, to jest niesamowite!"? Mamy Zespół bardzo kreatywnych ludzi, którzy chcą by właśnie takie słowa padały po wypróbowaniu produktów Mary Kay®. 

Dr Cristi Gomez, Dyrektor Działu Suplementów Diety (Chiny)

Jako firma globalna, istotne jest, aby portfolio produktów było wszechstronne, a ponadto spełnia różnorodne potrzeby kobiet na całym świecie. Wraz z tworzeniem nowych formuł musimy zapewnić, że każdy składnik i produkt spełnia nasze rygorystyczne normy, a my intensywnie inwestujemy w badania i rozwój nowych technologii w celu rozwoju nauki w służbie bezpieczeństwa.

David Gan, Starszy Pracownik Naukowy Dział Klinicznych Badań Skóry

Inspiracja może pochodzić z dowolnego miejsca. W naszym laboratorium pracują naukowcy, którzy odkryli innowacyjne technologie np. idąc do baru z sokami i identyfikując zupełnie nowy ekstrakt botaniczny. Dzięki badaniom w laboratorium, sprawdzamy tysiące składników, ich korzyści dla skóry, opracowujemy materiały, które zapewniają najwyższą jakość naszych produktów. Inspiracja, która przeradza się w wiedzę jest kluczem do naszej innowacyjności. 

Dr Shonda Burke-Henderson, Starszy Pracownik Naukowy ds. Badań Klinicznych

Wiemy, że w naszych produktach mamy fantastyczną technologię składników, ale przeprowadzamy również testy kliniczne, aby potwierdzić korzyści dla skóry. Testy kliniczne pomagają zapewnić, że dostarczamy widoczne korzyści naszym konsumentom. Ponadto wykorzystujemy najnowszą technologię testowania, aby pomóc w zapewnieniu dokładnych wyników. Poprawa kondycji skóry kobiet jest namacalnym dowodem na to, że to co robimy ma sens. Dzięki temu nasza praca jest naszą pasją. Jestem częścią czegoś, co sprawia, że na twarzy niejednej kobiety pojawia się uśmiech, bo widzi korzyści, które są dla niej ważne. 

Dr Alphonsus Dang, Menedżer ds. Bezpieczeństwa Produktów

Każda skóra może zachowywać się inaczej. Dlatego nieustannie inwestujemy w liczne testy w szerokiej gamie demograficznej w zależności od typów skóry - wszystko po to, aby zapewnić, że każdy pojedynczy składnik i każda ostateczna formuła jest bezpieczna. Współpracujemy z okulistami, dermatologami, niezależnymi laboratoriami i placówkami testującymi, aby potwierdzić, że nasze produkty spełniają nasze wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa.