MARY KAY ASH: KOBIETA - WIZJONERKA

Niezwykła kobieta, która swoją determinacją i wytrwałością pokazała, że w życiu można osiągnąć wszystko, czego się zapragnie! Podejmując decyzję o rozpoczęciu nowego rozdziału w swoim życiu i otwarciu firmy, Mary Kay Ash miała cel większy niż zarabianie pieniędzy. Chciała stworzyć kobietom dobre warunki do zawodowego zrealizowania się i zarabiania tyle, co mężczyźni, ponieważ w latach 60. kobiety zarabiały od nich o połowę mniej. Co sprawiło, że odniosła sukces? 

FIRMA ZBUDOWANA PRZEZ KOBIETĘ, DLA KOBIET

Przede wszystkim miała marzenie i głęboko wierzyła w swój sukces. Mawiała, że nigdy nie będziesz wiedziała, czy możesz i potrafi sz, jeśli nie spróbujesz. Mierzyła bardzo wysoko, ponieważ przeczuwała, że marzenie połączone z wiarą pozwala czynić cuda. Postawiła na sprzedaż kosmetyków, czyli produktów, których kobiety potrzebują Mary Kay ze swoimi i zawsze będą kupować.

WYTRWAŁA I SYSTEMATYCZNA 

Była wytrwała, systematyczna i miała pozytywne nastawienie. Wspierała się wartościami i priorytetami w odpowiedniej kolejności – dzięki temu stworzyła dla Was wprost idealny biznes. Wierzyła w siebie i w to, że sobie poradzi. Mawiała, że jeśli myślisz, że możesz, to możesz. Miała na siebie sposób – motywowała się codziennie i nastawiała pozytywnie. Oczekiwała sukcesu!

KOBIETA NOWOCZESNA

Skupiała się na satysfakcji klientki i traktowaniu jej tak, jak chciałaby być traktowana. Żyjąc dzisiaj, z pewnością korzystałaby z mediów społecznościach i dzięki nim bardzo kobiety inspirowała. Używałaby nowoczesnych technologii, aby być bliżej klientek i Konsultantek. Mary Kay Ash mówiła o sobie, że jest zwykłą kobietą z niezwykłą determinacją. 

KOBIETA MOŻE WSZYSTKO

NIEZWYKŁA WYOBRAŹNIA

POZNAJ WYJĄTKOWĄ HISTORIĘ SUKCESU

1963
13 WRZEŚNIA MARY KAY ASH ROZPOCZYNA PROWADZENIE BIZNESU, OTWIERAJĄC SWÓJ SALON BEAUTY BY MARY KAY.

1964
13 WRZEŚNIA ODBYWA SIĘ PIERWSZE FIRMOWE SEMINARIUM 

1969
MARY KAY ASH ROZPOCZYNA DZIAŁANIE PROGRAMU SAMOCHODOWEGO, WPROWADZAJĄC LEGENDARNEGO RÓŻOWEGO CADILLACA – SYMBOL SUKCESU JEJ NIEZALEŻNYCH KONSULTANTEK KOSMETYCZNYCH. 

1971
FIRMA MARY KAY ZYSKUJE STATUS MIĘDZYNARODOWEJ MARKI, DZIĘKI OTWARCIU FILII MARY KAY NA KOLEJNYM RYNKU – W AUSTRALII.

1976
MARY KAY WCHODZI NA GIEŁDĘ NOWOJORSKĄ.

1978
PRESTIŻOWA NAGRODA SPOŁECZNA IMIENIA HORATIO ALGERA ZOSTAJE PRZYZNANA MARY KAY ASH, W UZNANIU ZA JEJ OSIĄGNIĘCIA I UHONOROWANIU TEGO, JAK PRZEZWYCIĘŻYŁA PRZECIWNOŚCI LOSU W CZASACH SWOJEJ WCZESNEJ KARIERY. 

1984
DO SPRZEDAŻY TRAFIA PIERWSZA KSIĄŻKA AUTORSTWA MARY KAY ASH "MARY KAY O ZARZĄDZANIU LUDŹMI”, STAJĄC SIĘ BESTSELLEREM WEDŁUG MAGAZYNU WALL STREET JOURNAL. 

1985
MARY KAY ASH ZOSTAJE OKRZYKNIĘTA JEDNĄ  Z „25 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH KOBIET AMERYKI” PRZEZ AMERYKAŃSKĄ PUBLIKACJĘ INFORMACYJNĄ „ALMANACH ŚWIATA I KSIĄŻKA FAKTÓW” (THE WORLD ALMANAC AND BOOK OF FACTS).

1989
MARY KAY URUCHAMIA KORPORACYJNY PROGRAM ODZYSKU ODPADÓW PAPIEROWYCH, Z TWORZYW SZTUCZNYCH, SZKŁA I ALUMINIUM.

1993
Z OKAZJI 30-LECIA POWSTANIA FIRMY, OTWARTE ZOSTAJE W DALLAS MUZEUM MARY KAY. MA ONO NA CELU UPAMIĘTNIENIE JEJ BIZNESOWYCH DOKONAŃ, KTÓRE ZAINSPIRUJĄ PRZYSZŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

1996
MARY KAY ASH ZAKŁADA FUNDACJĘ DOBROCZYNNĄ, ZNANĄ DZIŚ JAKO FUNDACJA MARY KAY MAJĄCĄ ZA ZADANIE FINANSOWE WSPARCIE KOBIECYCH ORGANIZACJI ORAZ BADAŃ NAD RAKIEM.

1999
OTRZYMUJE WYRÓŻNIENIE KOBIETY STULECIA W TEKSASIE, PRZYZNAWANE PRZEZ IZBĘ HANDLOWĄ KOBIET W TEKSASIE.

2000
TELEWIZJA LIFETIME ODZNACZA MARY KAY ASH TYTUŁEM NAJBARDZIEJ WYJĄTKOWEJ KOBIETY BIZNESU XX WIEKU. 

2004
MARY KAY ASH ZNAJDUJE SIĘ NA LIŚCIE "25 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH LUDZI BIZNESU OSTATNICH 25 LAT", SPORZĄDZONEJ PRZEZ PBS NIGHTLY BUSINESS REPORT WE WSPÓŁPRACY Z PRESTIŻOWĄ UCZELNIĄ WHARTON SCHOOL OF BUSINESS.
13 WRZEŚNIA - OTWARCIE FILII W POLSCE. 

2008
DEBIUT PROGRAMU MARY KAY PIĘKNO, KTÓRE SIĘ LICZY® - PIERWSZEGO SPECJALNEGO GLOBALNEGO PROGRAMU MARKETINGOWEGO FIRMY O CHARAKTERZE DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO, WSPIERAJĄCEGO KOBIETY I DZIECI.

2010
MARY KAY OTRZYMAŁA PIERWSZĄ OZNAKĘ "DO GOOD" OD LADIES’ HOME JOURNAL.  ODZNAKA "DO GOOD" ZOSTAŁA STWORZONA PRZEZ TO CZASOPISMO JAKO WYRÓŻNIENIE DLA FIRM, KTÓRE PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO ZMIANY ŚWIATA NA LEPSZE.  MARY KAY ZOSTAŁA SZCZEGÓLNIE UHONOROWANA ZA CAŁOŚĆ WYSIŁKÓW PODEJMOWANYCH NA RZECZ ZAPEWNIENIA KOBIETOM I DZIEWCZĘTOM BEZPIECZEŃSTWA OD PRZEMOCY DOMOWEJ.

2011
W RAMACH KAMPANII "PIĘKNO, KTÓRE SIĘ LICZY®" W LATACH 2008, 2009 I 2010 FIRMA MARY KAY PODAROWAŁA NIEMAL 4 MILIONY DOLARÓW NA CELE POMOCY KOBIETOM I DZIECIOM NA CAŁYM ŚWIECIE.
OTWARCIE FILII MARY KAY NA LITWIE.

 

2018
DZIEDZICTWO MARY KAY ASH, KTÓRE OPIERA SIĘ NA WZBOGACANIU ŻYCIA KOBIET POPRZEZ DZIAŁANIA PRZEDSIĘBIORCZE JEST WCIĄŻ KULTYWOWANE W NIEMAL 40 KRAJACH NA ŚWIECIE, BĘDĄCYCH OFICJALNIE FILIAMI MARY KAY.


Ta wyjątkowa historia sukcesu rozpoczęła się niemal 55 lat temu, kiedy to Mary Kay Ash założyła firmę Mary Kay Cosmetics.  Dziś firma Mary Kay korzysta z dziedzictwa Mary Kay Ash - inspirowania, wzbogacania i zachęcania kobiet do osiągania wielkich rzeczy.

Mary Kay jest w Polsce członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Stowarzyszenie działa od 1994 roku i grupuje największe przedsiębiorstwa sprzedaży bezpośredniej. Ich udział w łącznych obrotach tego kanału dystrybucji w Polsce przekracza 70 proc.

Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej

PSSB jest członkiem Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (FEDSA), Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA) i Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.FILM SERCE

Obejrzyj film "Serce".