Witamy na specjalnej stronie poświęconej odpowiedziom na często zadawane pytania dotyczące Mary Kay. Niezależnie od tego, czy jesteś Niezależną Konsultantką Kosmetyczną Mary Kay, czy kandydatką na nią, a może klientką lub gościem, na tej stronie znajdziesz przejrzyste i łatwe wskazówki dotarcia do ważnych informacji na temat szansy Mary Kay oraz filozofii, która leży u podstaw Firmy.

Jakich zarobków mogę oczekiwać jako Niezależna Konsultantka Kosmetyczna?

Możliwości zarobkowania związane z działalnością Mary Kay są nieograniczone i zależne od indywidualnego zaangażowania, nie możemy zagwarantować osiągnięcia określonego poziomu dochodów. Twoje zarobki, jako Niezależnej Konsultantki Kosmetycznej Mary Kay, zależeć będą od wielu czynników, w tym między innymi od Twoich osobistych celów oraz od czasu i wysiłku, jakie zechcesz poświęcić na inwestowanie w swoją działalność. Wiele Niezależnych Konsultantek Kosmetycznych prowadzi działalność w niepełnym wymiarze godzin, jako dodatkowe źródło dochodu. Są też takie, które decydują się na rozbudowę działalności w Mary Kay do poziomu, na którym mogą zrezygnować z pracy etatowej i zająć się działalnością Mary Kay w pełnym wymiarze. Jedno jest niezmienne - to, ile zarobisz na działalności Mary Kay, zależy wyłącznie od Ciebie. Innymi słowy, jak określiła to Mary Kay: "Ustal sobie cele i trzymaj się ich dopóty, dopóki ich nie zrealizujesz. Musisz w to uwierzyć, zanim tego doświadczysz. Wszystko, co jesteś w stanie sobie wyobrazić i w co jesteś w stanie uwierzyć - jesteś też w stanie osiągnąć!”  

Jakie metody sprzedaży i marketingu pomogą mi w odniesieniu jak największego sukcesu w działalności Mary Kay?

Mary Kay Ash powtarzała, że nie lubi nachalnych handlowców. Wprawdzie determinacja i upartość to z pewnością ważne cechy dla osiągnięcia sukcesu w jakiejkolwiek działalności związanej ze sprzedażą, to jednak przekonaliśmy się, że większość Niezależnych Konsultantek Kosmetycznych Mary Kay, które odniosły sukces, stosują w procesie sprzedaży i rekrutacji Złotą Zasadę, kierując się przy tym własnym osądem oraz czułym, troskliwym podejściem. W rezultacie, gdy podejmujesz decyzje dotyczące swojej działalności w obszarze sprzedaży i pozyskiwania nowych konsultantek, polecamy Ci zawsze próbę postawienia się w sytuacji drugiej osoby. I pamiętaj, żebyś traktowała innych tak, jak sama chciałabyś być traktowana. Mary Kay mówiła często: "Masz ogromny wpływ na swoje otoczenie, a wszyscy, których spotykasz, wyrabiają sobie o tobie zdanie na podstawie tego, co mówisz i robisz. Pamiętaj więc, aby Złota Zasada była twoim sposobem na życie".  

 
Szansa Mary Kay: Co jest naprawdę potrzebne, aby odnieść sukces?

Niezależne Dyrektor Sprzedaży i Niezależne Krajowe Dyrektor Sprzedaży mówią o wcielaniu marzeń w życie, a Ty pytasz, co zrobić, żeby się dostać na ten poziom. Może słyszałaś, jak opowiadają o elastyczności działalności Mary Kay i o tym, w jaki sposób dzięki niej spędzają więcej czasu z rodziną. Mogą także cieszyć się takimi korzyściami jak korzystanie z samochodu firmowego czy zarobki, dzięki którym mogły zrezygnować z pracy etatowej. Jak to możliwe, aby mieć to wszystko?

Nie daj się zwieść: te kobiety pracowały bardzo ciężko, by znaleźć się w miejscu, w którym są dzisiaj. Gdy słyszymy motto Mary Kay Ash: "Po pierwsze Bóg, po drugie rodzina, po trzecie kariera", łatwo można zgubić sens tego, co miała na myśli. Utrzymanie w równowadze swoich priorytetów nie oznacza, że nie trzeba ciężko pracować czy poświęcać się, aby odnieść sukces. To, co odróżnia możliwości w Mary Kay od typowej pracy, to większa elastyczność.

Mary Kay Ash była znana jako jeden z największych tytanów pracy. Założyła tzw. "Klub Piątej Rano" - jej dzień zaczynał się najpóźniej o tej właśnie godzinie. Postanowiła poświęcać godzinę czy dwie godziny snu, by energicznie wkraczać w każdy nowy dzień. Wiele Niezależnych Konsultantek Kosmetycznych postanawia dołączyć do Klubu Piątej Rano, by móc zrobić to, co konieczne, przed odwiezieniem dzieci do szkoły. Jeśli jednak sen jest dla Ciebie zbyt ważny, możesz też skupić większość swoich wysiłków w drugiej połowie dnia. Możesz też planować spotkania wtedy, kiedy nie masz pod opieką dzieci, i organizować szkolenia z pielęgnacji skóry, gdy dzieci są w szkole. Możesz też zajmować się swoją działalnością na przykład w weekendy. Możliwości wyboru są nieograniczone.

Jako Niezależna Konsultantka Kosmetyczna Mary Kay jesteś sama sobie sterem, żeglarzem, okrętem - sama decydujesz, o której godzinie zaczynasz i kończysz dzień pracy. Sama ustalasz sobie grafik i tempo, w jakim chcesz piąć się po drabinie sukcesu. Jeśli Twoim celem jest po prostu dorobienie do pensji z pracy etatowej, to prawdopodobnie liczba godzin poświęconych na działalność w Mary Kay będzie dość niewielka. Jeśli natomiast chciałabyś zastąpić swoją pensję z pracy etatowej zarobkami z działalności lub wręcz podwyższyć poziom swoich dochodów w ten sposób, musisz przygotować się na poświęcenie temu celowi większej liczby godzin.

Możesz samodzielnie decydować o swoim losie. To Ty ustalasz, jakie proporcje są właściwe dla Ciebie.

 

Ktoś kiedyś powiedział, że <Mary Kay to najlepiej opłacana ciężka praca na świecie>. Jestem przekonana, że wszyscy mamy pragnienia i potrzeby materialne, musisz więc ustalić, jak działalność w Mary Kay ma ci pomóc je osiągnąć. – Mary Kay Ash  
Ile muszę zrobić zakupów jako nowa Niezależna Konsultantka Kosmetyczna?

Właśnie kupiłaś zestaw startowy i zastanawiasz się teraz, ile produktów powinnaś zamówić na początku działalności. Przede wszystkim pamiętaj, że kupowanie zapasów to Twoja indywidualna decyzja, a na pewno nie jest to wymóg konieczny do rozpoczęcia działalności w Mary Kay. Zawsze polecamy konsultantkom, aby przemyślały, jaki poziom aktywności planują w ramach działalności Mary Kay, a następnie - stosownie do okoliczności - zainwestowały w taką ilość zapasów, jaka będzie wystarczająca do takiej aktywności.

Zastanawiając się nad tym, jaką decyzję podjąć, możesz wziąć pod uwagę powody, dla których Mary Kay uważała, że korzystnie jest utrzymywać właściwy poziom zapasów. Mary Kay cieszyła się zawsze między innymi z natychmiastowej gratyfikacji i doskonałego poziomu obsługi, jaki mogła zapewnić klientkom, dzięki bezpośredniej dostępności kosmetyków pielęgnacyjnych czy kolorowych. Wiedziała, że takie postępowanie pozwoli jej zbudować trwałą bazę klientek i zaskarbić sobie ich lojalność na całe życie. Była też przekonana, że posiadanie na stanie odpowiednich zapasów pomaga Niezależnej Konsultantce Kosmetycznej poczuć większą motywację i zaangażowanie w działalność Mary Kay.

Jeśli postanowisz kupić zapasy, możesz być pewna, że do dyspozycji będziesz miała multum wydawanych przez firmę materiałów, zawierających porady sprzedażowe, dzięki którym odniesiesz sukces w sprzedaży produktów. Możesz też poprosić inne Konsultantki, czy swoją Niezależną Dyrektor Sprzedaży, o wskazówki i porady na temat sprzedawania produktów Mary Kay®. Niekiedy wystarczy tylko świeży punkt widzenia, byś potrafiła opracować efektywne strategie rozbudowy działalności.

A jeśli zmienisz zdanie lub stwierdzisz, że działalność w Mary Kay nie jest dla Ciebie, możesz być spokojna - firma odkupi od Ciebie oryginalne i niewykorzystane produkty Sekcji 1 po cenie wynoszącej 90% poniesionych pierwotnie kosztów netto, o ile rzeczy te kupiłaś od firmy w ciągu roku poprzedzającego zwrot. 

Jak często Mary Kay wprowadza nowe produkty? Jaki ma to wpływ na działalność Niezależnych Konsultantek Kosmetycznych?
Mary Kay Inc. dąży zawsze do wprowadzania nowych produktów, aby podążać za aktualnymi trendami i utrzymać konkurencyjną pozycję na rynku. Firma wprowadza zatem specjalistyczne produkty działające na konkretne problemy i współdziałające z podstawową linią kosmetyków pielęgnacyjnych, spełniając potrzeby wyrażane przez konsumentki. Okresowo wprowadzane są limitowane edycje kosmetyków kolorowych, odpowiadające sezonowym trendom. Nasze główne linie produktów są uaktualniane co 3-5 lat, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć wiedzy kosmetologicznej.. Musimy pamiętać, że działamy w szybko zmieniającej się branży kosmetycznej. Podobnie jak w branży motoryzacyjnej, czy w modzie, także i w branży kosmetycznej klientów do marki przyciąga atrybut nowości.

Jeśli chodzi o zapasy, dążymy do przekazywania niezależnym konsultantkom informacji na temat wszelkich zmian w produktach standardowych z wyprzedzeniem przynajmniej 3-6 miesięcy. Pozwala im to na dostosowanie poziomu zapasów i podejmowanie świadomych decyzji zakupowych oraz planowania zapotrzebowania na produkty. Ponadto każdorazowo przy wprowadzaniu istotnych zmian dzielimy się z konsultantkami podpowiedziami, pomocnymi przy zarządzaniu zapasami w ciągu miesięcy poprzedzających zmiany.