Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet – 19 listopada 2018

To powinna być codzienność! Świętuj, wzmacniaj i wspieraj kobiety w biznesie na całym świecie!

Nowy Jork, 16 listopada 2018

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet, czyli Women’s Entrepreneurship Day (WED), to jedna z największych na świecie inicjatyw na rzecz promocji przedsiębiorczości i rozwoju finansowego kobiet. Dzień ten przypada na 19 listopada i obchodzony jest w 144 krajach, po raz drugi w Polsce! W dniach 16-17 listopada, w Nowym Jorku, planowana jest specjalna Konferencja związana z obchodami tego wyjątkowego dnia - #WED2018.

Pomysłodawczynią i światowym Ambasadorem Międzynarodowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet jest Wendy Diamond, która znana jest z wielu bestsellerów a także z kariery telewizyjnej w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet obchodzony był 19 listopada 2014 roku, w siedzibie ONZ  w Nowym Jorku.

Women’s Entrepreneurship Day to działania ukierunkowane na wsparcie oraz wzmocnienie pozycji przedsiębiorczych kobiet na całym świecie. To również okazja do uhonorowania pań, które odniosły sukces i są inspiracją dla innych, a jednocześnie odpowiedź na pytanie, dlaczego warto inwestować w ich przedsiębiorczość? Kobiety to ponad połowa populacji na świecie, ale mniej niż jedna trzecia liczby przedsiębiorców, co oznacza, że panie stanowią dużą część niewykorzystanego potencjału przedsiębiorczości.*

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to ruch społeczny ukierunkowany wzmacnianie kluczowych umiejętności przywódczych, czy liderskich pośród kobiet na całym świecie, w oparciu o współpracę międzynarodową. 

Women’s Entrepreneurship Day

W Mary Kay naszą największą mocą są silne kobiety, które wiedzą czego chcą, które potrafią sięgać po swoje marzenia i każdego dnia udowadniać, że niemożliwe nie istnieje. Naszym głównym mottem jest „wzbogacanie życia kobiet”, to nie tylko pusty slogan, ale cel, który konsekwentnie realizujemy. Konsultantki Mary Kay z dumą opowiadają o tym co robią, o tym jaka przemiana zadziała się w ich życiu i „w głowie”, o tym, że odważyły się raz, a teraz to procentuje. Same wiedzą jak osiągnąć wyznaczony cel, zarówno ten zawodowy jak i osobisty. Nauczyły się sięgać po więcej i chcieć od życia coraz więcej, a przy tym sprawiają radość innym kobietom. Czasem ciężko uwierzyć nam w ich optymizm, ale jak same twierdzą siłę dają im inne kobiety, te które pokonują podobne wyzwania dnia codziennego i udowadniają, że da się je pokonać, choć nie zawsze jest „różowo”. 

Każdego roku 19 listopada zadedykowany jest przedsiębiorczym kobietom. Kobietom, które są właścicielkami firm i swoją karierę zawodową opierają na prowadzeniu własnej firmy. Dlaczego należy docenić kobiety, jako równych przedsiębiorców na rynku? Jak czytamy na stronie: Ambasador przedsiębiorczości w Polsce**:

  • Kobiety to ponad połowa populacji na świecie, ale mniej niż ⅓ liczby przedsiębiorców – dlatego kobiety stanowią dużą część niewykorzystanego potencjału przedsiębiorczości na świecie.
  • Kobiety inwestują 90% swoich dochodów we własne rodziny i lokalną społeczność poprzez wybieranie lepszych szkół dla swoich dzieci, lepszej opieki zdrowotnej i zdrowszej żywności. Mężczyźni natomiast inwestują jedynie 30% – 40% swoich dochodów we własne rodziny.
  • Kobiety decydują o wydatkach konsumpcyjnych o wartości 20 bilionów USD, co stanowi wartość około 70% wartości wszystkich zakupów na świecie.

W Polsce wyróżniamy dwie Ambasadorki WED: 

  • Urszulę Ciołeszyńską – założycielka i Prezes Fundacji “Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet” 
  • Sylwię Mokrysz – Członek Zarządu MOKATE SA, Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet.

Więcej o tej inicjatywie znajdziesz na www.womenseday.org.

Podziwiamy zapał i konsekwencję wszystkich przedsiębiorczych kobiet i życzymy Wam wielu sukcesów, a przede wszystkim satysfakcji z tego co robicie!

Zespół Mary Kay

* http://www.premieribc.org/wiadomosci/swiatowy-dzien-przedsiebiorczosci-kobiet-womens-entrepreneurship-day-17-listopada-2017/
** https://www.ambas.org/swiatowy-dzien-przedsiebiorczosci-kobiet/